2023.01.27, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Tisztelgés az Aradi vértanúk emléke előtt

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Esemény dátuma: 
2021. október 06 - 17:00
Fáklyás felvonulás

Tisztelettel meghívjuk minden kedves lakosunkat az aradi vértanúk és Batthyány Lajos tiszteletére rendezendő megemlékezésünkre, melyet 2021. október 6-án, szerdán 17.00 órától tartunk. A Nyáry Pál Általános Iskola aulájában a 4. évfolyamos diákok és a pedagógusok rövid emlékműsora után fáklyás felvonulással sétálunk a Hősök terére, ahol beszédet mond Pogácsás Tibor országgyűlési képviselő, a Belügyminisztérium Önkormányzati Államtitkára.
A megemlékezés végén mécseseket helyezünk a Hősök Szobrához, valamint a mártírok emlékére ültetett hársfák mellé.
 

„Fényeddel fényt hint késő századokra
A tizenhárom vértanú alakja.
S ők élni fognak, élni mindörökkön,
Szent lesz, örökké szent a sírgödör.”

Emléküket szívünkben megőrizzük!