2024.04.25, csütörtök
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Tájékoztató a Bursa Hungarica 2016. évi pályázati forduló eredményéről

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Bursa Hungarica

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata részéről tájékoztatjuk Tisztelt Lakosainkat, hogy a Bursa Hungarica Önkormányzati Ösztöndíjprogram 2016. évi fordulójára benyújtott pályázatokról a 148/2015. (XI.24.) számú Kt. határozatával, az alábbiak szerint döntött a képviselő-testület:

A kiírásra összesen 11 pályázat érkezett. 10 pályázat megfelelt az előírásoknak, így érvényes és eredményes volt. 1 pályázat sajnos formai okokból érvénytelen volt.

Az „A” típusú kiírásra 9 érvényes pályázat érkezett. A pályázókat a 2015/2016. tanév II. és a 2016/2017. tanév I. félévére vonatkozóan 5000,- Ft/fő/hó összegű támogatásban részesíti az önkormányzat.

A „B” típusú kiírásra - a 2016/2017. tanév, a 2017/2018. tanév és a 2018/2019. tanév (az ösztöndíj időtartama: 3x10 hónap, azaz hat egymást követő tanulmányi félév) – 1 érvényes pályázat érkezett, melyet szintén 5000,- Ft/fő/hó összegű támogatásban részesíti az önkormányzat.

A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőfokú tanulmányainak támogatása. E cél elérésének érdekében a kormány mind központi költségvetési, mind pedig önkormányzati forrásokat is mobilizál. A Bursa Hungarica többszintű támogatási rendszer, amelynek pénzügyi fedezeteként három forrás szolgál: a települési önkormányzatok által nyújtott támogatás; a megyei önkormányzatok által nyújtott támogatás és a felsőoktatási intézményi támogatás. A Bursa Hungarica ösztöndíj intézményi részének forrása a felsőoktatási intézmények költségvetésében megjelölt elkülönített forrás, melyet a felsőoktatási intézmények folyósítanak.

Nyáregyháza, 2015. december 7.

                                                                Mészáros Sándor s.k.

                                                                         polgármester