2024.02.28, szerda
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Tízszeresére emelkedett a talajterhelési díj összege!

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Tízszeresére emelkedett a talajterhelési díj összege

A 2012. február 1-jétől keletkező szennyvíz után TÍZSZERESÉRE EMELKEDETT a fizetendő talajterhelési díj összege!

A 2011. évi CCI. törvény 234. §-a módosította a környezetterhelési díjról szóló 2003. évi LXXXIX. törvény 12.§ (3) bekezdésében foglaltakat, mely így a talajterhelési díj egység-díjának mértékét 2012. február 1-jei hatállyal a korábbi 120,- Ft/m3 helyett 1.200,- Ft/m3 összegben határozza meg.

A talajterhelési díj mértékét a talajterhelési díj meghatározott alapja (a fogyasztott víz mennyisége), a meghatározott egységdíj (1.200,- Ft), valamint a település közigazgatási területére vonatkozó területérzékenységi szorzó (1,5) határozza meg:
1.200,- Ft/m3 x 1,5 = 1.800,- Ft/m3

Fentiek alapján a megemelkedett talajterhelési díjat először a 2013. március 31. napjával benyújtandó bevallással együtt kell megfizetniük a kötelezetteknek.

Nyáregyházán 1.800,- Ft-ot kell fizetni minden egyes elfogyasztott köbméter – mérés hiányában 3 m3/fő/hó átalány mennyiségű – ivóvíz után azoknak, akiknek

A talajterhelési díj megfizetése alól mentes a 70 éven felüli egyedülálló magánszemély kibocsátó – kérelmet kell beadni.
50 %-os díjkedvezmény illeti meg azt a rászoruló nyugdíjas kibocsátót, akinek családjában a közös háztartásban élők jövedelmét figyelembe véve az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíjat.

  • a fogyasztási helye nincs rákötve a kiépített szennyvízcsatornára,
  • a szennyvíz elszállítását nem tudják számlákkal igazolni, illetve
  • nem felelnek meg az alábbi mentességek valamelyikének:

 

Zinger Miklós
jegyző

CsatolmányMéret
PDF icon Önkormányzati tájékoztató50.78 KB