2020.08.14, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

A veszélyhelyzetben meghozott további intézkedések

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Veszélyhelyzeti tájékoztató

A veszélyhelyzetben meghozott további intézkedésekről az alábbiakban tájékoztatjuk a lakosságot:

• A 45/2020. (III.14.) Korm. rendelet 2. §-ában foglalt felhatalmazással élve a polgármester a Nyáregyházi Napsugár Óvoda székhelyén és a felsőnyáregyházi tagintézményben 2020. március 18. napjától határozatlan időre rendkívüli szünetet rendelt el.
Az óvoda ismert telefonszámain az intézményvezető elérhető.
• Az óvodás- és iskoláskorú gyermekek részére a szülő (törvényes képviselő) által történő telefonos igénybejelentés alapján a napi főétkezést (ebédet) csomagolt formában biztosítjuk. A gyermekvédelmi kedvezménnyel rendelkezők étkezése továbbra is díjmentes, de az is kérelemre történik. Az igényeket kizárólag telefonon lehet bejelenteni előző nap 9.00 óráig a következő telefonszámon: +36 (30) 621-3994.
Az átvételre minden hétköznap 11.00 és 12.00 óra között van lehetőség, a csomagolt étel kiadása az iskola étkezőablakán keresztül történik. Az igényelt étel annak tényleges átvételének hiányában is számlázásra kerül.
• 2020. március 18. napjától a csecsemő és kisgyermek tanácsadáson a védőnő kizárólag egészséges gyermeket és kísérőként egy egészséges szülőt fogad. A váróban egyszerre két gyermek és velük egy-egy szülő tartózkodhat. A váróterembe történő belépés után a mosdóban kihelyezett kézfertőtlenítő szappannal történő kézmosás kötelező!
A 2 éves kor feletti státuszvizsgálatok elhalasztásra, a családlátogatások pedig bizonytalan ideig felfüggesztésre kerülnek.
• A 10/2020. (III.14.) EMMI rendelet alapján a kihirdetett vészhelyzet időtartama alatt a fogorvosi alapellátás keretében csak sürgősségi ellátás nyújtható.
• A felnőtt- és gyermek háziorvosok által történő ellátásról orvosaink adnak tájékoztatást.
• Az Önkormányzat közigazgatási területein belül működő játszótereink lezárásra kerültek, további intézkedésig használatuk nem engedélyezett!
• A Kovács István Művelődési Házban valamint az Idősek Napköziotthonában sem önkormányzati, sem pedig civil szervezésű rendezvények nem tarthatók meg.
• A Baranyi Ferenc Könyvtár 2020. március 17. napjától határozatlan ideig zárva tart.
• Az önkormányzati kisbusz szolgáltatást felfüggesztjük.
• A tanyagondnok – a személyszállítást igénylő feladatokat kivéve – a gondozottak rendelkezésére áll a megszokott rend szerint.
• Kérjük, hogy a helyi kereskedelmi és szolgáltató egységek látogatására vonatkozó óvintézkedéseket vegyék figyelembe és tartsák be azokat!
• Kérjük figyelembe venni a helyben működő egyházak veszélyhelyzet miatt hozott szabályait, az egyházi alkalmakat az előírások betartásával látogatni.

Különösen az időseket – mint a vírus legveszélyeztetettebb korosztályát – kérjük, hogy lehetőleg ne mozduljanak ki otthonukból!
Az alapvető szükségletek kielégítését szolgáló termékek megvásárlásához, ügyeik elintézéséhez kérjenek segítséget szomszédaiktól, rokonaiktól, ismerőseiktől. Amennyiben nem tudják ezt elvégeztetni, kérjék az Önkormányzat segítségét a 06 (30) 345-5880-as telefonszámon, vagy hívják a Nyáregyházi Polgármesteri Hivatal központi telefonszámát: 06 (29) 690-180.
A segítségnyújtásra a korábban a tárgyban kiadott tájékoztató szerint kerül sor.

Az iskolalátogatás tilalma alatt, illetve az óvodai rendkívüli szünetben ne az idősekre bízzák az otthon maradt gyermekeket, mert a gyermekek – habár nem tartoznak a veszélyeztetett körbe – lehetnek vírushordozók, ami végzetes lehet az idősek számára.

Mindenkitől fokozott figyelmet igényel az előttünk álló, bizonytalan hosszúságú időszak, amelyet azzal rövidíthetünk le, ha betartjuk a központi előírásokat, a helyi döntéseket és az egészségvédelem szempontjából fontos ajánlásokat.

Továbbra is fontos hangsúlyoznunk, hogy
• az idősek lehetőleg maradjanak otthon,
• ne most akarjunk olyan ismerősökkel újra találkozni, akiket hónapok óta nem láttunk,
• kerüljük a tömeget, zárt térbe csak megfelelő távolságtartással lépjünk be,
• tartsuk be a higiénés előírásokat, különös tekintettel a kézmosásra és a zsebkendő használatára.

A továbbiakban is folyamatosan kapcsolatban vagyunk és egyeztetünk az egészségügyi, köznevelési és rendvédelmi szervekkel, és változás esetén haladéktalanul tájékoztatjuk a lakosságot.

Figyeljünk egymásra és segítsük az időseket az „otthonmaradásban”! Őrizzük meg a település nyugalmát, ezért csak a hivatalos információkat osszuk meg egymással!

Mészáros Sándor, polgármester