2022.06.25, szombat
 • Nagyítás
 • Kicsinyítés
 • Általános
 • Akadálymentes változat

Tájékoztató a veszélyhelyzetben meghozott intézkedésekről

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Covid-19

Tisztelt Nyáregyháziak!

Az alábbiakban tájékoztatom a lakosságot az érvényben lévő, és a veszélyhelyzetben 2020.05.20-án meghozott további intézkedésekről:

 • A Nyáregyházi Napsugár Óvoda továbbra is kizárólag napközbeni felügyeletet biztosít a közzétett tájékoztató szerint, az intézményben nem biztosított az óvodai nevelés a rendkívüli szünet időtartama alatt.
   
 • Az óvodás- és iskoláskorú gyermekek részére a napi főétkezést (ebédet) továbbra is csomagolt formában, kiszállítással biztosítjuk június 15-ig. Ezt követően a szünidei gyermekétkeztetés a korábban kialakított rend szerint történik.
   
 • A polgármesteri hivatalban a személyes ügyfélfogadás továbbra is szünetel.
   
 • A szájmaszk viselésére vonatkozó önkormányzati rendelkezés 2020. május 23-tól visszavonásra kerül. A továbbiakban a központi szabályokat kell betartani, tekintve hogy a 168/2020. (IV. 30.) Kormány rendelet előírja az üzletben történő vásárlás és tömegközlekedési eszközökön való tartózkodás során a szájat és az orrot eltakaró eszköz (például orvosi maszk, sál, kendő) viselését.
   
 • A felsőnyáregyházi „Tófenék” játszótér 2020. május 21-től ismét használható, az alsónyáregyházi pedig – a szükséges karbantartási munkálatok elvégzését követően – 2020. június 6-tól vehető ismét birtokba.
   
 • A Kovács István Művelődési Házat és az Idősek Napköziotthonát továbbra sem biztosítjuk rendezvények, összejövetelek megtartásához.
   
 • A Baranyi Ferenc Könyvtár és a Kaszner Margit Múzeum továbbra is zárva tart.
   
 • Az önkormányzati kisbusz szolgáltatás továbbra is szünetel.
   
 • Továbbra is érvényben van az a kormányzati rendelkezés, miszerint a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát, gyógyszertárat, gyógyszert, gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletet kizárólag 9.00 óra és 12.00 óra között látogathatja, és a korhatár alattiak ezen időtartam alatt nem.
   
 • A vendéglátóhelyeken (pl. étterem, kávézó, cukrászda, büfé, presszó) megengedett a tartózkodás és a fogyasztás az asztaltársaságonként értendő legalább 1,5 méter védőtávolság megtartása mellett.

 

Kérem, hogy segítsük egymást a kormányzati és a helyi döntések, információk megosztásával!


Mészáros Sándor polgármester