2020.04.08, szerda
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Nyári diákmunka önkormányzatunknál

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Nyári munka

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) idén is meghirdeti a Nyári diákmunka programot 2,3 milliárd forintos támogatási összeggel, amelyben a 16-25 év közötti diákok a területi, települési önkormányzatoknál vagy önkormányzati fenntartású intézményeknél kaphatnak munkalehetőséget - közölte az NGM. Tájékoztatásuk szerint a programban azok a nappali tagozatos diákok vehetnek részt, akik a program indulásakor (július 1-jén) már betöltötték a 16. életévüket, befejezésekor (augusztus 31-én) pedig még nem múltak el 25 évesek.

Az idén rendelkezésre álló összegből nagyjából 25-30 ezer diáknak tudnak munkát biztosítani a nyári időszakban. A program emellett lehetőséget kínál a diákok kötelező szakmai gyakorlatának teljesítéséhez is.

A program a béreket támogatja, a 100 százalékos támogatás legfeljebb két hónapra adható, július 1. és augusztus 31. között, maximum napi hat órás foglalkoztatás mellett. A támogatás a minimálbér, illetve a garantált szakmunkás bérminimum időarányos részének felel meg, így a szakképzetteknél 120 750 forint, a szakképzettséggel nem rendelkezőknél 95 625 forint lehet személyenként és havonta.

Az önkormányzatoknak a járási hivatalokhoz kell benyújtani a felmerülő munkaerőigényüket. A diákok június 19-étől regisztrálhatnak az illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályánál.

A program már diákkorban elősegíti a fiatalok munkához jutását és ezzel a korai munkatapasztalat mellett a jövedelemszerzés lehetőségét is biztosítja - olvasható a tárca közleményében.

Felidézték, hogy tavaly több mint 26 ezer fiatal szerzett munkatapasztalatot a nyári diákmunka programban.

(MTI)

 

A programhoz csatlakozás előfeltétele, hogy a nappali tagozatos diák a lakó,- vagy tartózkodási helye szerint illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályán közvetítést kérőként nyilvántartásba vetesse magát. Ehhez személyes okmányaival, valamint érvényes diákigazolványával – vagy annak az iskolai tanulmányok befejezése miatti visszavonásakor kiadott iskolalátogatási igazolásával – kell a munkaviszony kezdete előtt a foglalkoztatási osztályra befáradnia annak érdekében, hogy a programba vonásának előfeltételét jelentő regisztrációja megtörténhessen.

 

Cím: Monori Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály

2200 MONOR, Kossuth Lajos u. 78-80.

Telefon: +36 29 612 360

E-mail: monor.foglalkoztatas@pest.gov.hu

Ügyfélfogadás:

Hétfő: 08:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

Kedd: 08:00 – 12:00

Szerda: 08:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

Csütörtök: 08:00 – 12:00

Péntek: 08:00 – 12:00

 

További információért kérjük, forduljon a Foglalkoztatási Osztály kollégáihoz!