2019.07.22, hétfő
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Tájékoztató a helyi iparűzési adóról

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
címer

Felhívjuk Tisztelt Adózóink figyelmét, hogy a Htv. 39/B. § (6) bekezdése alapján a Htv. 39/B. § (3) bekezdése szerinti egyszerűsített adóalap-megállapítást alkalmazó KATA-alany köteles adóbevallást benyújtani az adóévet követő év január 15-ig, ha az önkormányzat rendelete alapján az adóévben adóalap-mentességre jogosult, s ezzel a jogával élni kíván. 

A fentiek alapján tehát minden évben az adóévet követő január 15-éig - bevallás benyújtásával - a mentességre jogosultságot meg kell erősíteni. 

A mentességre vonatkozó önkormányzati rendelet a csatotmányban olvasható! 

 

CsatolmányMéret
PDF icon 10/2016. (VI.29.) önkormányzati rendelet 283.11 KB