2020.04.03, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Új csoporttal bővül a napsugár óvoda

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Új csoporttal bővül a napsugár óvoda

2012. szeptember 1-től új óvodai csoporttal bővül községünk központi óvodája. A megnövekedett gyermeklétszám miatt a fenntartó önkormányzat egy újabb csoport finanszírozása, illetve a szükséges létszámbővítés mellett döntött.

A 2006-ban átadott négy csoportszobával rendelkező központi óvoda eddig három csoporttal működött. A következő nevelési évre jóval több gyermeket írattak be, mint ahány gyermek szeptembertől iskolába megy, így szükségesség vált a férőhelyek számának növelése. Az óvodavezető létszámigény kimutatása, valamint a népesség nyilvántartási adatok alapján a Képviselő-testület engedélyezte a 2012/2013. nevelési évre a negyedik csoport beindítását, és két új óvodapedagógus felvételét.

A döntésnél fontos szempont volt, hogy minden óvodáskorú nyáregyházi gyermeket fel tudjanak venni, és a csoportok létszáma a törvényben előírtaknak megfelelően alakuljon. Szeptembertől a Napsugár Óvoda és Tagintézménye összesen hat csoportban fogadja a kisgyermekeket.