Hirdetmény

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata értesíti a hozzátartozókat, hogy a temető és temetkezés rendjéről szóló 7/2005. (X.27.) sz. rendelet értelmében a köztemetőben a sírhely újraváltásának lehetőségei a következők.

A temetési hely feletti rendelkezési jogot az gyakorolja, aki a temetési helyet megváltotta. A rendelkezési jog időtartama a megváltás napjától számított 25 év, urnafal esetén 20 év.

A temetési hely feletti rendelkezési jog meghosszabbítható, újraváltáskor elsőbbséget élvez az eltemettető, vagy közeli hozzátartozója. A meghosszabbítás időtartama a rendeletben rögzített időtartam (25 év).

Felhívjuk figyelmüket, hogy a köztemetőben az 1995-ben, illetve korábban létesített sírhelyek megváltásának joga a 2020. évben lejár.

A SÍRHELY ÚJRAVÁLTÁSI DÍJAK AZ ALÁBBIAK:

Egyes sírhely ára:

10 000 Ft + ÁFA

(bruttó 12 700 Ft)

Kettes sírhely ára:

15 000 Ft + ÁFA

(bruttó 19 050 Ft)

Urnafal ára:

50 000 Ft + ÁFA

(bruttó 63 500 Ft)

Kérjük Önöket, hogy hozzátartozóik sírhelyei tekintetében a szükséges lépéseket tegyék meg.

Keressék hivatalunk munkatársait az alábbi elérhetőségeken:

Nyáregyházi Polgármesteri Hivatal

2723 Nyáregyháza, Nyáry Pál út 35.

Telefon:                    +36 (29) 690 182

E-mail:                     penzugy@nyaregyhaza.hu