Településünk elhelyezkedése, adatai

Nyáregyháza elhelyezkedése:

A Monori kistérség déli részén, a Duna–Tisza közi homokhátság északi vidékén helyezkedik el. Budapesttől 40, Monortól délkeletre 14 km-re, a Pusztavacson elhelyezett ország szimmetrikus középpontjától északra 16 km-re található.

Megközelíthetősége:

A község közúton a 4-es számú főközlekedési útról a monorierdői vagy a pilisi leágazáson keresztül, illetve az M5 számú autópályáról Újhartyánnál letérve, Újlengyelen keresztül, a 405-ös főúton, illetve a 4606 számú úton közelíthető meg.

A legközelebbi vasútállomás Alsónyáregyházától Pilisen (kb. 4 km-re) a Budapest–Cegléd–Szolnok-vasútvonalon; vagy Felsőnyáregyházától (kb. 5 km-re), Monorierdőn a Budapest-Cegléd-Szolnok vasútvonalon, autóbusz-állomás pedig Monoron található.

Alapadatai:

Nyáregyháza két nagyobb településrészre osztható: Alsó- és Felsőnyáregyházára. Felsőnyáregyházához további településrészek tartoznak: Szentimretelep, Kossuthtelep, Károlyitelep.

Lakosság: 3950 fő
Belterület: 362 ha