2018.02.23, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Pályázati lehetőség vállalkozóknak, civileknek

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Esemény dátuma: 
2013. június 17 - 08:00
Pályázati lehetőség vállalkozóknak, civileknek

A Vidékfejlesztési Minisztérium harmadszor is meghirdeti a LEADER Program pályázatait. A korábbiaktól eltérően most könnyebben és egyszerűbben igényelhetnek támogatást a pályázók a közösségi vagy a vállalkozási célú helyi fejlesztésekhez. Az elnyerhető legkisebb összeg 200 ezer, a legnagyobb 50 millió forint. A helyi Leader akciócsoport esetében a rendelkezésre álló forrás 400 millió forint, melynek kb. 60 %-át gazdaságfejlesztésre kell felhasználni. A pályázatokat június 17-től forráskimerülésig, de legkésőbb augusztus 31-ig lehet benyújtani. A közösségi célok megvalósítását szolgáló elképzelések támogatási intenzitása 100 százalékos, a vállalkozások fejlesztését szolgáló célok elérését 60-65 százalékos arányban támogatják. A támogatásra pályázóknak figyelembe kell venniük a helyi vidékfejlesztési stratégiában megjelölt célokat, ugyanis a projektötletekről – azok megvalósíthatóságáról – e célok figyelembevételével döntenek a helyi bírálóbizottságok. A pályázatok jogszerűségét a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) ellenőrzi.

Felhívjuk a tisztelt pályázók figyelmét, hogy pályázatot csak MVH regisztrációs szám birtokában lehet benyújtani. Azon leendő pályázók, akik még nem rendelkeznek MVH regisztrációs számmal, mielőbb igényeljék azt a G0001-es formanyomtatványon. A pályázat elektronikus feltöltése kizárólag ügyfélkapuval és MVH regisztrációs számmal rendelkező magánszemély által történhet. Ezért kérjük, időben gondoskodjanak a meghatalmazás elkészítéséről! Ha meghatalmazott személy által tölti fel elektronikusan pályázatát, szüksége van az MVH által kiadott jelszóra. Amennyiben nincs még jelszava, vagy esetleg elfelejtette korábbi jelszavát, igényelnie kell azt a G946-os formanyomtatványon.