2017.12.14, csütörtök

Útfelújítások Nyáregyházán

Útfelújítások Nyáregyházán

Jelentős problémát okoz útjaink rossz állapota, sok helyütt szinte járhatatlanok a földutak. A Képviselő-testület korábban felmérette az összes belterületi út állapotát, hogy tervezett útjavításokat, felújításokat végezhessen. Augusztusban megvalósult az Illatos út felújítása ún. mart aszfaltos, emulziós technológiával, mely az ott lakók nagy megelégedését szolgálta.

A Képviselő-testület szeptemberben további – hasonló technológiával és áron megvalósítható – útfelújításokról döntött. Szerencsére az időjárás is alkalmas volt az építésre, így még idén elkészülhetett az 1285 m hosszú „temetői út” a Nyáry Pál út és Szentimretelep között, valamint az Arany János utca Kinizsi út és Orgona u. közötti szakasza (330 m).
A döntésnél szempont volt, hogy az út érintett-e a II. ütemes csatorna-beruházásban, hogy hányan használják rendszeresen, ill. hogy a temetői út – felújítás után – alkalmas lehet arra, hogy a kerékpárosok ezt használják majd a településrészeket összekötő főútvonal helyett.

Az utak megépítése 7,7 millió forintba került az Önkormányzatnak.