2020.09.22, kedd
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Legyél te is tűzoltó!

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
OKF logo
A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltség felvételt hirdet beosztott tűzoltó illetve gépjárművezető beosztás betöltésére.
 
Felvételi tájékoztató: Dabas Hivatásos Tűzoltóparancsnokságon
Helyszín: 2370 Dabas, Szent István út 47.
Időpont: 2017.10.17. 11:00 órától – 14:00 óráig.
 
Felvételi tájékoztató: Monor Katasztrófavédelmi Kirendeltségen
Helyszín:  2200 Monor, Péteri út 25.
Időpont: 2017.10.18.  11:00 órától – 14:00 óráig.
 
A felvételi tájékoztatóra jelentkezők 2017. október 15-ig előzetesen regisztrálják magukat a monor.kk@katved.gov.hu email címen.
 
Minden érdeklődő jelentkezését várjuk, aki elkötelezett a hivatásos szolgálat iránt. A felvételi eljárás első lépése a fizikai felmérő sikeres teljesítése, amelyet Budapesten előzetes egyeztetés alapján történik.
 
Hogyan lehetek tűzoltó?
Beosztott tűzoltói képzésbe való bekerülés feltétele az előzetes fizikai, egészségügyi és pszichikai vizsgálaton történő alkalmasság. Az alkalmassági vizsgálat menetét, tartalmát az 57/2009. (X.30) IRM-ÖTM-PTNM együttes rendelet szabályozza. A fenti alkalmassági vizsgálaton túl ún. kifogástalan életvitel ellenőrzésen is át kell esnie a jelentkezőknek.
 
A hivatásos állományba vétel feltétele:
18. életév betöltése
büntetlen és kifogástalan életvitel
cselekvőképesség
magyar állampolgárság
legalább középfokú állami iskolai végzettség (érettségi)
alkalmassági vizsgálatokon való megfelelés
Előny: „C” kategóriás jogosítvány
 
A felvételi tájékoztatóra a  jelentkező hozza magával az önéletrajzát, személyes okmányait valamint – mivel beiskolázás feltétele minimálisan az érettségi vizsga megléte –, ezért az érettségi bizonyítvány másolatát.
 
Cimlapról lekerülés dátuma: 
csütörtök, 2017, október 19 - 08:35