2020.08.13, csütörtök
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

A Nyáregyházi Napsugár Óvoda épületének fejlesztése, bővítése, eszközbeszerzések

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 

A kedvezményezett neve: Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata

A támogató neve: Pénzügyminisztérium

A támogatás forrása: A beruházás Pest Megye Területfejlesztési Programja keretében a Pest Megyei Fejlesztési Előirányzatból valósul meg.

A projekt címe: A Nyáregyházi Napsugár Óvoda épületének fejlesztése, bővítése, eszközbeszerzések

A támogatási szerződés száma: PM_OVODAFEJLESZTES_2017/39

A támogatás összege: 109,14 millió Ft

A beruházás összege: 114,88 millió Ft

A projekt tartalmának bemutatása: Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 109,14 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_OVODAFEJLESZTES_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú óvodai ellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása” c. pályázati felhíváson. A projekt a Nyáregyházi Napsugár Óvoda épületének fejújítására, energetikai korszerűsítésére és bővítésére irányul. A felújítás során a meglévő épületben szerkezet-megerősítés és helyreállítás történik, az egyenlőtlen alapsüllyedésből eredő, az épület teherhordó falszerkezetében és válaszfalaiban keletkezett repedések megszüntetése érdekében. A szerkezet-megerősítés célja az egyenlőtlen alapsüllyedés megszüntetése, az épület állékonyságának biztosítása, a további szerkezeti károsodás megakadályozása. A szükséges szerkezet megerősítési és helyreállítási munkák elvégzését követően – a gazdaságosabb üzemeltetés biztosítása érdekében – energetikai korszerűsítésre kerül sor: az épület utólagos hőszigetelést kap, az elavult gépészeti berendezések kicserélésre kerülnek, a tetőzsindelyt felújítjuk és egyedi padlástéri ablakokat építünk be. Az épület akadálymentesítése érdekében, a főbejárat előtti pihenőhöz rámpa kerül kiépítésre. A jelenleg hatályos szabványossági követelményeknek való megfelelés érdekében a tagóvoda épületét tornaszobával bővítjük, a mozgásos foglalkozások végzésének érdekében. A bővítéssel lehetőség nyílik a meglévő épületben lévő irodát öltözőként, az öltözőt pedig elkülönítőként használni. Az építendő új épületrész földszintes, szervesen kapcsolódik a meglévő óvoda épületéhez. A két épületet fedett közlekedő köti majd össze. Az új épületben a tornaszobán felül óvodavezetői iroda, nevelőtestületi szoba, mozgáskorlátozott WC és mosdó, takarítószer tároló és sportszertár kap helyet.

A megvalósítás helye: Nyáregyháza, Jókai út 1.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019. június 30.