2019.10.18, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

A felsőnyáregyházi orvosi rendelő korszerűsítése, eszközbeszerzés

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 

A kedvezményezett neve

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata

 

A támogató neve

Nemzetgazdasági Minisztérium

 

A támogatás forrása

A beruházás Pest Megye Területfejlesztési Programja keretében a Pest Megyei Fejlesztési Előirányzatból valósul meg.

 

A projekt címe

A felsőnyáregyházi orvosi rendelő korszerűsítése, eszközbeszerzés

 

A támogatási szerződés száma

PM_EUALAPELLATAS_2017/10

 

A támogatás összege

47,69 millió Ft

 

A beruházás összege

50,20 millió Ft

 

A projekt tartalmának bemutatása

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 47,69 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_EUALAPELLATAS_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú egészségügyi alapellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása Pest megyében” c. pályázati felhíváson. A projekt a felsőnyáregyházi orvosi rendelő fejlesztésére, az egészségügyi alapellátás keretében elérhető szolgáltatások feltételeinek korszerűsítésére irányul.

A kivitelezés során az épület bővítésére, magastető kialakítására kerül sor. Az ingatlan területén a betegek és a személyzet járművei részére parkolót, a mozgáskorlátozottak részére akadálymentes parkolót építünk. Fedett gépkocsi beálló kialakítására kerül sor. A betegek részére kerékpártárolót helyezünk el. Az ingatlan területe egységes térburkolatot kap, parkosításra kerül sor. Belső átalakítás, bővítés történik: orvos-beteg négyszemközti konzultációs helyiséget, mozgáskorlátozott WC-t, akadálymentesítést szolgáló rámpát, a babakocsik részére fedett tárolót alakítunk ki. Az épület energetikai korszerűsítésre keretében a nyílászárók cseréjére, az épületgépészeti rendszerek felújítására, utólagos hőszigetelésre kerül sor. A háziorvosi, gyermekorvosi és védőnői ellátás fejlesztése érdekében eszközbeszerzés történik.

 

A megvalósítás helye

Nyáregyháza, Lázár út 20.

 

A projekt tervezett befejezési dátuma

2018. augusztus 31.

Cimlapról lekerülés dátuma: 
hétfő, 2018, április 30 - 09:06