2020.02.24, hétfő
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Dr. Marjai Viktor Egészségház épületének korszerűsítése, eszközbeszerzés

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 

A kedvezményezett neve: Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata

A támogató neve: Nemzetgazdasági Minisztérium

A támogatás forrása: A beruházás Pest Megye Területfejlesztési Programja keretében a Pest Megyei Fejlesztési Előirányzatból valósul meg.

A projekt címe: Dr. Marjai Viktor Egészségház épületének korszerűsítése, eszközbeszerzés

A támogatási szerződés száma: PM_EUALAPELLATAS_2017/24

A támogatás összege: 29,17 millió Ft

A beruházás összege: 30,70 millió Ft

A projekt tartalmának bemutatása: Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 29,17 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_EUALAPELLATAS_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú egészségügyi alapellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása Pest megyében” c. pályázati felhíváson. A projekt a Dr. Marjai Viktor Egészségház épületének felújítására, az egészségügyi alapellátás keretében elérhető szolgáltatások feltételeinek korszerűsítésére irányul. A meglévő épület alapterületét nem növelve – kizárólag a belső válaszfalak átrendezésével – egy funkcionálisan korszerűbb kialakításra kerül sor: ennek keretében új, korszerű vizesblokkokat alakítunk ki, a mozgáskorlátozottak részére is alkalmas vizesblokk épül, a vízvezeték rendszer megújul. Az elavult, hangszigeteléssel nem rendelkező belső ajtókat, a kopott belső padló- és falburkolatokat kicseréljük. A bejáratok előtt lévő pihenőket, rámpákat, lépcsőket csúszásmentes burkolattal látjuk el. Az elektromos hálózati rendszer javítása mellett az elavult műszaki állapotban lévő gépészeti rendszert felújítjuk. A betegek és a kiszolgáló személyzet járművei részére fenntartott parkoló térburkolatot kap. A mozgáskorlátozottak részére akadálymentes parkoló, a kerékpárral érkezők részére kerékpártároló kerül kialakításra. A háziorvosi, gyermekorvosi, fogorvosi és védőnői ellátás fejlesztése érdekében eszközbeszerzés történik.

A megvalósítás helye: Nyáregyháza, Nyáry Pál út 39.

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2018. augusztus 31.